Horský park,SK - chovateľská stanica britských mačiek

 

Novinky


20.03.2019

Začiatkom Mája 2019 čakáme mačiatka z spojenia:

 
  Yahoo British Velvet,CZ   Sisi Incredibile Bellazza de la Horský park,SK
  BSH a 03   BSH a

Spojenie Sisi a Tufinka som naplánoval, pretože očakavam krásne britské mačiatka, ktoré budú ako plyšový medvedíkovia.

 

10.03.2019

Horský park,SK oslavuje 15 rokov.

Moja chovná stanica Horský park,Sk tento rok oslavuje 15 rokov.
Za tento dlhý čas som sa naučil veľmi veľa o chove mačiek a medzinárodných výstavách. Vzdelával som sa a stále sa je, čo učiť v oblasti anatómie, zdravia, genetiky, kŕmenia a celkovej starostlivosti o britské mačky. Spoznal som veľké množstvo nových priateľov a chovateľov a každé obdobie prináša aj ďalších nových nadšencov pre chov a šľachtenie našich britských mačiek.
Zažil som veľa krásnych úspechov s mojimi odchovanými britskými mačiatkami, mačkami aj kocúrmi na medzinárodných výstavách, kde som vyhral množstvo titulov a ocenení. Mnoho pekných zážitkov pri cestovaní ako aj odchove mačiatok. Vždy ma poteší spätná väzba od nových majiteľov a pár fotiek ako sa darí mojim britským mačiatkam. Tak ako v živote, nie sú len pekné chvíle, zažil som aj tu odvrátenú stranu chovateľského života k čomu patria problémy, choroby a úmrtia mačiatok aj dospelých mačiek.
Každého chovateľa to čaká rovnako. ,,Čo ťa nezabije, to ťa posilní...“ v chove platí niekoľko násobne.
Dnes, keď sa obraciam do minulosti môžem zhodnotiť, že som vďačný za každú skúsenosť s ktorou som sa stretol. Moje chovné mačky a kocúri sú aktuálne všetko mladé zvieratá, ktoré tvoria základ do budúcich rokov a verím, že sa mi podarí naplniť moje chovateľské ciele a plány do budúcnosti.

 
 

Copyright © Horský park,SK
chovateľská stanica britských mačiek